Ściernice do przecinania i szlifowania

Ściernice do przecinania i szlifowania marki NORTON stosowane są w wielu branżach, między innymi w przemyśle lotniczym, samochodowym, odlewniczym, wytwórczym, stoczniowym i budowlanym.
Produkty marki NORTON, oferowane w bardzo szerokim zakresie, to niezwykle wydajne rozwiązanie przemysłowe o barzo wysokiej jakości. Produkty marki NORTON opracowane są przez doświadczonych technologów, którzy doskonale rozumieją potrzeby Klientów.


Ściernice trzpieniowe

Ściernice trzpieniowe najczęściej stosowane są w przemyśle maszynowym, odlewniach, przy stapianiu ostrych krawędzi, ostrzeniu narzędzi i szlifowaniu wewnętrznym. Wytwórnie matryc i kuźnie stosują je do wykańczania matryc i usuwania śladów na formach.

Zastosowanie:

Do szlifowania otworów.
Do szlifowania zgrubnego i wykończającego łuków i zaokrągleń.
Do szlifowania ręcznego i maszynowego.
Do szlifowania stali metali kolorowych i żeliwa.


Siatki i gąbki ścierne
Nowością w ofercie są siatki i gąbki ścierne. Saint-Gobian Abrasives opracowało specjalnie dla marki NORTON nową linię materiałów ściernych przystosowaną do obróbki materiałó, których szlifowanie tradycyjnymi narzędziami było nadmiernie uciążliwe.


Narzędzia ścierne nasypowe

Materiały ścierne nasypowe produkowane w szerokim zakresie kształtów i typów stosownie do wymagań klientów, przemysłu i odbiorców indywidualnych. Materiały te wykorzystywane są w wielu operacjach technologicznych takich jak usuwanie starych powierzchni, polerowanie, wykańczanie oraz bardzo dokładna obróbka powierzchni.
Spośród materiałów ściernych nasypowych oferujemy:

Elastyczne bardzo lekkie papiery, stosuje się je głównie do prac ręcznych i wykończeniowych.
Elastyczne mocne papiery, które zaleca sie do użytku ręcznego i szlifierek ręcznych.
Mocniejsze papiery, które stosuje się do produkcji rolek, taśm i krążków.
Płótna bawełniane, które stosuje się do zdzierania i usuwania zadziorów, ostrych krawędzi aż po obróbkę wykańczajacą.
Płótna poliestrowe, które są mocniejsze od bawełnianych i mogą być stosowane na sucho i mokro.
Włóknina stosowana głównie do szlifowania ręcznego.
Fibra stosowana wyłącznie do krążków, szczególnie do obróbki metali.
Papier płótnowany - podłoże kombinacji stosowany do szlifowania płyt wiórowych, MDF oraz parkietów.


Narzędzia spojone

Narzędzia NORTON o spoiwie ceramicznym mają głównie zastosowanie w szlifowaniu płaszczyzn, na okrągło w kłach i bezkłowo, otworów, szlifowania ręcznego stali, żeliwa, ostrzenia narzędzi ze stali szybkotnących i węglików spiekanych. Narzędzia spojone o spoiwie organicznym mają głównie zastosowanie do:
szlifowania zgrubnego w odlewniach i hutach, w przemyśle maszynowym oraz do szlifowania precyzyjnego bezkłowego i ściernic dyskowych